“SEDER” – FILMI I PLOTE WITH ENGLISH SUBTITLES OFFICIAL MOVIE [HD]

Fole Publishing –

______________________________

“SEDER”

______________________________

📌 Film Shqiptar : Aksion , Komedi , Drame

📌 Regjia & Skenari : Marius Dervishi (Zebervoki)

📌 Drejtor Fotografie : Endrit Shkreta
📌 Muzika: Edison Picari
📌 Montazhi : Edi Derjaj
📌 Kamera : Endrit Shkreta & Rilind Taku (ES – STUDIO)
📌 Audio Recorder : Jurgen Kurti
📌 Inxhinier Audio : Pandeli Frroku
📌 Final Audio Mixing : Apollo
📌 Piroteknika : Mirel Pinari
📌 Producent : Marius Dervishi (Zebervoki)

📌 Produksion Shqiptar ne te cilin nderlidhen bashke Aksioni, Komedia dhe Drama gje qe i jep nje ngjyrim te jashtezakonshem emocional ketij filmi . Jo me kot i titulluar “Seder” sepse ne te vertete, “Sedra” eshte nje stimul aq i fuqishem sa eshte i afte te ndikoje ne menyre fatale apo ndergjegjesuese ne veprimet apo hapat qe mund te marre nje njeri .
Me pjesemarrjen e nje prej aktoreve me te spikatur te kinematografise Shqiptare , Mehdi Malkaj si dhe te shume aktoreve te tjere te rinj si Marius Dervishi (Zebervoki ) Arber Xhemali , Gaz Ndreu , Kris Mukaj, Ameli Shkurti Rid Uka , Enxhi Buzo , Asllan Dervishi , Eugent Shkurti , Livia xhaferraj , sara Muka , Klodian Hidri ,Ridvan Leta , Elist Ruci , Albano Ramaj , Blerim Daci , Regli Oreshka , Dora Dhimo ,Seldi Hasa , Enes Elezi etj , ky film nuk eshte as me shume e as me pak vecse nje pasqyrim (here -here komik) i realitetit te Shoqerise Shqiptare si dhe problematikave qe ajo mbart .
Nje nga personazhet kryesore ne film Roni , nje i ri qe mund te quhej me plot kuptimin e fjales si nje i deshtuar i shoqerise , nis nje “hakmarrje ” kunder nje bodybuilderi , Sokolit vetem per “Seder ” pa pasur ne te vertete nje motiv konkret vecse ishte ndjere i fyer dhe i truperuar ne syte e djalit te tij . Se cfare i duhet te sakrifikoje apo se cfare peripecish dhe situatash i duhet te perballoje ne kte projekt prej 120 minutash ju ftojme te ndiqni filmin e plote.

____________________________

🎥 Connect with 𝐙𝐄𝐁𝐄𝐑𝐕𝐎𝐊𝐈 :
Instagram ►

____________________________

© & ℗ MARIUS DERVISHI & FOLE PUBLISHING. All Rights Reserved.

Follow the Money – Clay Mixer Animation
Follow the Money - Clay Mixer Animation

Follow the Money - Clay Mixer Animation 1 Clay Mixer - YouTube: Adult Cartoon: Relax With Tiny: About Clay Mixer: Read more

Sherni Film Review: Vidya Balan की नई फ़िल्म शेरनी कैसी है? BBC Hindi
Sherni Film Review: Vidya Balan की नई फ़िल्म शेरनी कैसी है? BBC Hindi

इस हफ़्ते ओटीटी पर आई है विद्या बालन की फ़िल्म शेरनी. इसे डायरेक्ट किया है अमित मसूरकर ने और इसमें Read more

Film Theory: The Secret Villain of Loki is… YOU Loki Episode 2
Film Theory: The Secret Villain of Loki is... YOU Loki Episode 2

Thanks to Displate for sponsoring this video! Get 1-2 Displates at 27% off or 3+ Displates at 37% off! ► Read more

Chestbursting Xenomorph – Clay Mixer Animation
Chestbursting Xenomorph - Clay Mixer Animation

Chestbursting Xenomorph - Clay Mixer Animation 3 Clay Mixer - YouTube: Adult Cartoon: Relax With Tiny: About Clay Mixer: 💙 Read more

20 comments

  1. O ron o legjend fort pidh nane qr veqse nk shkun mir gjanat po ky roni fort pidh nane isht

  2. Jo Sedra se kjo nuk eshte seder por injorance malokesh. Keshtu duhej titulluar ky film qe me dhimbset koha qe humba duke parë.